9 razlogov za spremljanje paraolimpijcev

Samo 15 dni do začetka paraolimpijcev in še vedno ne poznate konkurence ali športnikov zelo dobro? Brez problema! Uživajte, da naša država prireja ta dogodek, s katerim počastimo naše športnike, bodisi osebno, v Riu de Janeiru ali celo na majhnem zaslonu - in ustvarite veliko čudovitih memov, hvala!

Oglejte si 9 razlogov, zakaj ne morete zgrešiti paraolimpijcev:

1. Pred štirimi leti se je v Londonu v Braziliji zgodovina uvrstila na tekme: 43 medalj je bilo osvojenih z veliko kremplji! Za letos je napoved še boljša, torej imamo veliko razlogov za praznovanje

Do paraolimpijade je ostalo le še 15 dni

2. Če smo na olimpijskih igrah v Riu naredili dobro in smo lahko videli svoje športnike na vrhu stopničke s sedmimi zlatimi medaljami, je bil na paraolimpijskih igrah 2012 rezultat trikrat boljši: 21 zlatih medalj

Lepo bo!

3. Z največjo delegacijo Brazilije v zgodovini na igrah, 279 športnikov, so možnosti, da se dvignejo na peto mesto na tabeli medalj, velike.

Koliko medalj bo osvojila Brazilija?

4. Za ljubitelje atletike bodo zmage krikale: pričakovati je, da bodo v športu vzeli med 11 in 14 medalj.

Atletika lahko vzame več kot 10 medalj

5. Pozabite na Michaela Phelpsa: v plavanju je naš največji medalja Daniel Dias, ki je dosegel 15 odličnih dosežkov in obljublja novo zmago v Riu de Janeiru

Daniel Dias

6. Tudi veliko žensk bo zasijalo! Odprite svoje srce sprinterki Terezinha Guilhermina, trikratnemu paraolimpijskemu prvaku, osemkratnemu svetovnemu prvaku in devetkratnemu paraolimpijskemu prvaku.

Terezinha Guilhermina

7. Vaša priložnost je, da spoznate nove športe, kot je Goalball, razvit izključno za športnike z okvaro vida.