Golman Kolumbije slavi rekord najstarejšega igralca svetovnega pokala

AE - Na olimpijskih igrah v Barceloni leta 1992, ko sta bila dolgo upokojena Asprilla in Aristizábal še vedno mlajša od 23 let, je bil rezervni vratar Kolumbije Faryd Mondragón. Dvaindvajset let pozneje je Mondragón na igrišče 24. junija, tri dni po dopolnjenem 43. letu starosti, postal najstarejši igralec svetovnega pokala.

„Verjamem, da je svet čakal ta trenutek. Zahvaljujem se profesorju (Joséju) Pekermanu in tehničnemu odboru za ta trenutek in za to priložnost. V čast mi je, da sem s tem zapisom zastopal zgodovino kolumbijskega nogometa, najpomembneje pa je, da Kolumbija kot ekipa igra svojo vlogo, «je dejal veteran.

Mondragón, ki je med leti 2001 in 2010 igral v Evropi (srečal Metz, Galatasaray in Köln), se je leta 2012 vrnil v kolumbijski nogomet, da bi igral v Deportivo Cali. Tretji vratar Kolumbije v svetovnem pokalu je na igrišče prišel v Pantanal Areno, ko je njegova ekipa že zmagala s 3: 1, le da bi podrl rekord, saj je bil imetnik Ospina zelo dober.

Mondragón je tako odigral svoj drugi pokal. Bil je starter za Kolumbijo, ko je država nazadnje igrala na svetovnem prvenstvu leta 1998. Štiri leta prej, leta 1994, je bil rezervist in ni vstopil na igrišče. V tistem pokalu je Kamerunec Roger Milla igral pri 42 letih in je bil najstarejši igralec tekme za svetovni pokal.

Kljub temu, da je v 38. minuti drugega polčasa prišel proti Japonski, je Mondragón še vedno dobro shranil pozno v igri, iz oči v oči z napadalcem. "Pojdi pod cilj, odlično prihrani, premagaj rekord, zmaga na tekmi. Skupaj imam veliko pozitivnih občutkov, «je proslavil igralec.