Nad Peléjem: Marta je nova najboljša strelka brazilske ekipe

Ko se je Marta v sredo pridružila brazilskemu ženskemu nogometnemu moštvu, je le dva gola dosegla Peléjevo oceno kot najboljša strelka v rumenem dresu. No, že v prvem polčasu je številka 10 takoj naredila 3 in presegla znamko Kralja nogometa. Brazilijska reprezentanca je na tekmi, ki velja za mednarodni božični turnir, premagala Trinidad in Tobago z 11: 0.

Z dvema zadetkoma v drugem polčasu je Marta zdaj z 98 goli najboljša strelka v zgodovini reprezentance. Pelé ima 95 od 114 tekem za Brazilijo. Tekma je imela še eno pomembno znamenje za kapetana, saj je bila Marta 100. nosil hmelj.

Marta, ki je bila po 15 minutah finala še vedno nadomeščena, je v letu 2015 že dosegla še en pomemben dosežek. Sodelovala je v svetovnem pokalu za ženski nogomet, dosegla je 15 golov in velja tudi za največjo strelko v zgodovini tekmovanja. Ekipa se na teren vrača prihodnjo nedeljo (13), ko se ob 17. uri sooči z Mehiko.

Ali verjamete, da bo tudi Neymar v ciljih za brazilsko ekipo presegel znamko Peléja? Pustite svoje mnenje na Mega radovednem forumu